Jak długo trwa postępowanie upadłościowe?
Czas trwania upadłości konsumenckiej w Kielcach zależy od wielu spraw. Zazwyczaj trwa to od pół roku do trzech lat. Najważniejsze jest, jak bardzo zajęty jest sąd (ile czasu zajmie mu rozpatrzenie Twojego wniosku), jak szybko działa syndyk i czy współpracujesz z nim. Jeśli Twoja sytuacja nie jest skomplikowana i nie masz wielu rzeczy, proces może skończyć się w 6-8 miesięcy. Jeśli masz większe długi lub trudności z majątkiem, może to potrwać nawet 2-3 lata. Pamiętaj, że upadłość konsumencka to najszybszy sposób na poradzenie sobie z długami dla osób prywatnych w Polsce.
Kto może ubiegać się o upadłość konsumencką?
O upadłość konsumencką może ubiegać się osoba, która nie prowadzi firmy, mieszka w Polsce i ma długi niezwiązane z działalnością gospodarczą (na przykład kredyty, pożyczki, niezapłacony czynsz) i nie jest w stanie ich spłacać.
Ile wynosi koszt współpracy z kancelarią w zakresie upadłości konsumenckiej?
Ile zapłacisz naszej Kancelarii, zależy od Twojej sytuacji, na przykład ilu masz wierzycieli, jak duże są Twoje długi i jak trudna jest Twoja sprawa. Staramy się, aby nasze ceny były dobre, a płatności można było rozłożyć na raty, które będą dla Ciebie wygodne. Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o szczegółach i poznać dokładną cenę dla Twojej sprawy.
Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o upadłość konsumencką?
Aby rozpocząć proces, będziesz potrzebować: listy osób lub firm, którym jesteś winien pieniądze (z podanymi kwotami), dokumentów o Twoich zarobkach (na przykład umowa o pracę, decyzja o emeryturze), spisu tego, co posiadasz, oraz wyjaśnienia, dlaczego nie możesz spłacać długów. Nasza kancelaria pomoże Ci przygotować wszystkie potrzebne dokumenty.
Czy mogę samodzielnie przeprowadzić postępowanie upadłościowe?
Możesz spróbować sam, ale to trudne i wymaga dużo formalności. Jeśli popełnisz błędy we wniosku, sąd może go odrzucić, co opóźni cały proces. Dlatego warto poprosić o pomoc prawnika.
Co się dzieje z moimi długami po zakończeniu upadłości konsumenckiej?
Zależnie od decyzji sądu, Twoje długi mogą zostać umorzone (czyli przestaniesz musieć je spłacać, częściowo lub w całości) lub będziesz je spłacać według ustalonego planu z Twoimi wierzycielami. Po zakończeniu postępowania nikt nie będzie Cię już ścigał o te długi.
Upadłość konsumencka a syndyk. Czy może zająć 800+ lub alimenty?
Syndyk, który zajmuje się Twoją upadłością, nie może zabrać alimentów ani świadczenia 800 plus.
Dowiedz się więcej z naszego artykułu – Kto może skorzystać z upadłości konsumenckiej?